اهمیت طراحی لوگو
فوریه 7, 2017
استاندارد w3c در طراحی سایت
فوریه 14, 2017

بازدیدها: 4

نکات مهم بروز رسانی برای سئو

ساختار لینک قبلی و جدید

یکی از مشکلات گریبان‌گیر همه وبمسترها مشکل عدم همخوانی لینکهای سایت قبلی با سایت جدید است. زمانی که تغییر بزرگی روی سایت اعمال کنید گوگل همچنان بدنبال لینکهای قبلی میگردد و لینکهای جدید را ایندکس میکند،  اگر گوگل نتواند آدرس‌های قدیمی را پیدا کند، با خطای ۴۰۴ مواجه خواهید شد که نکته منفی در فعالیت سئو شما خواهد بود و عدم رسیدگی به آن با افت امتیاز سئو همراه است.

استفاده از ساختار قدیمی در کنار ساختار جدید هم فعالیتی وقتگیر و پرهزینه است بنابراین باید بدقت بررسی کنید آیا لینکهای قدیمی ارزش وقتگذاری مجدد دارند یا نه.

برای حل این مشکل و راضی نگه‌داشتن گوگل و عدم افت سئو ها باید ازredirects 301 استفاده کنید و بوسیله آن تمام لینکهای قدیمی را به آدرس جدید آنها منتقل کنید.

 

پیش‌بینی امکان بهینه سازی

پیش‌بینی امکان سئو کردن سایت در زمان طراحی نکته حائز اهمیتی است،یک طراحی خوب علاوه بر استفاده از تصاویر و جلوه‌های گرافیکی مناسب، بایدمحتوای متنی را بخوبی در طراحی بگنجاند تا از نظر محتوایی برای سئو سایت قویتر عمل شود. طراحی مدرن به جای استفاده از نوشته های طولانی و خسته کننده از تصاویر استفاده می‌کند تا هم جاذبه های بصری به محتوای خود اضافه کند و هم بتواند معنای مورد نظر را برساند اما درکنار آن باید حتما به اهمیت استفاده از متن نیز توجه کرد. این استراتژی  باعث می شود کاربران بهتر از محتوای سایت استفاده کنند و میزان رضایتمندی آنان با زمانی که در سایت شما صرف میکنند رابطه مستقیم دارد.

سیستم مدیریت محتوا

برای مدیریت سایت سیستمهای متفاوتی وجود دارد که به آنها اصطلاحا CMS گفته میشود.CMSهای برنامه‌های رایگان و متن بازی هستند که به مدیران سایت امکان بروزرسانی و تغییرات را بصورت آنلاین ارائه میکنند ومحتوا را بصورت مناسبی به کاربر نمایش میدهند. هر CMS ویژگی‌های منحصر بخود دارد که باید درزمان انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای مناسب به آن دقت کرد. بعضی از سیستمها امکانات خوبی برای سئو کردن سایت ارائه میکنند.بعضی دیگر پیش‌بینی مناسبی برای ابزارهای سئو دارند و بسیاری دیگر تنها  برای هدف خاصی طراحی شدند که قدرت سئو کمی دارند.برای مثال وردپرس CMS مناسبی برای سئو است اما مشکلات خود را دارد.سئو کردن سایت در جوملا قدری مشکلتر از وردپرس است اما گستره وسیعتری از امکانات را برای شما فراهم میکند.

 ورود محتوا

دربین تمامی مواردی که باید برای سئو یک سایت در نظر گرفت،هیچکدام تاثیری قویتر از محتوای مناسب ندارد. محتوای مناسب گزینه ایست که میتواند همه کاستی‌های سایت شمارا پوشش داده و پیج رنکی خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.صرف وقت و هزینه در‌این قسمت، بهترین استراتژی یک وبمستر خواهد بود زیرا که نقش بسیار مهمی در نتیجه سرچ گوگل دارد

مارا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید