Bounce Rate – ضریب بازگشت
ژانویه 18, 2017
بهینه‌سازی صفحات سایت
فوریه 1, 2017

بازدیدها: 7

تولید محتوای با کیفیت

در طراحی سایت و افزایش بازدید و SEO باید دقت زیادی به  تولید محتوای استاندارد و با کیفیت شود . اینکه شما مطلبی درسایت خود قرار دهید که هم بار علمی و تجربی مناسبی داشته باشد و هم برای کاربران مختلف مفید باشد و مهمتر از همه کپی شده از جای دیگری نباشد محتوای باکیفیت نام دارد.

مهمترین معیار محتوای با کیفیت رضایت کاربران از سایت و مطلب جدید شماست. کلمه جدید در این متن بخش مهمی است چرا که متاسفانه در دنیای اینترنت بشدت با پدیده کپی مطالب موجه هستیم.

 

روش‌های تولید محتوا

برای تولید محتوای با کیفیت که هم کاربر راضی شود و هم امتیاز خوبی از گوگل دریافت کنیم توجه به چند نکته زیر بسیار کمک کننده خواهد بود :

انتخاب موضوع مناسب

برای داشتن محتوای با کیفیت در سایت سعی کنید به دانش خود متکی باشید، از تجربیات قبلی خود کمک بگیرید یا کتابی مطالعه کنید.دانش شخصی شما و جربیاتی که کسب کردید میتواند برای بقیه بسیار سودمند باشد ، بنابراین موضوعاتی را انتخاب کنید که در آن تسلط کافی دارید و متوانید آن را بخوبی شرح دهید.

سعی کنید موضوعی انتخاب کنید که دانش تخصصی شماست. موضوعات ساده را رها کنید زیرا مطالب درباره موضوعات ساده بسیار زیادند و البته کپی شده ، اما موضوعات جدیدتر و خاص‌تر بهتر مخاطب پیدا میکند. هرقدر موضوع انتخابیتان سخت‌تر باشد شانس بیشتری برای داشتن یک مقالبه منحصر بفرد خواهید داشت . سعی کنید از منابع اینترنتی هم استفاده کنید تا محتوای خودرا بهبود ببخشید اما تاجای ممکن کپی نکنید و حاصل درک خودتان از مطلب را بازنویسی کنید.

همچنین دقت کنید که از دایره موضوعی سایت خود خارج نشوید و پیرامون مسائل مرتبط محتوا تولید کنید.

انتخاب عنوان مناسب و گیرا

انتخابدقیق عنوان یک مطلب تاثیر زیادی در جذب مخاطب درهمان نگاه اول خواهد داشت، در طراحی صفحات سایت خودتان سعی کنید از عناوین حساب‌شده و گیرا استفاده کنید تا کاربر کنجکاو شده و ادامه مطلب را دنبال کند. معمولا عناوین سوالی ، طولانی اما کارامدتر هستند.

زیباسازی مطلب

سعی کنید از تصاویر وعکس‌های مرتبط با مطلب استفاده کنید، اینکار زیبایی گرافیکی سایت را بالابرده و کاربر را ترغیب به مطالعه ادامه مطلب میکند. نکته مهم دیگر چیدمان پاراگراف‌هاست. حتما سعی کنید اندازه همه خطوط را یکسان کنید (Justify ) و پاراف‌بندی کنید تا چشم از مطالعه متون طولانی خسته نشود.

استفاده از چندرسانه‌ای

هنگام تولید محتوا برای سایت میتوان از عکس ،کلیپ و فایل صوتی استفاده کنید. اینکار یکی از شیوه‌های جذب مخاطب است. یک ویدیو ۳۰ ثانیه‌ای به اندازه ۳۰۰ خط متن کارایی دارد. فراموش نکنید که عکسها و فایلهای صوتی نیز کمک بسیار خوبی به جذب مخاطب میکند. برای مطالب طولانی و تخصصی خود ویدیویی تهیه کنید و در مطلب بگنجانید تا هم خستگی کاربر را رفع کنید هم توضیحات کارامدتری ارائه کرده باشید.

اهمیت محتوای با کیفیت در طراحی سایت

تولید محتوای باکیفیت مهمترین عامل ماندگاری شما در خطوط اول جستجو خواهد بود.وبسایتهایی که تولید محتوا دارند همیشه کاربران را جذب کرده و از نظر موتورهای جستجو قابل اعتماد تر هستند تا وبسایتهایی که فقط کپی میکنند.وقتی هرروز مطالب با کیفیت جدیدی روی سایت خود قرار دهید خودبخود کاربر را وادار به بازبینی روزانه سایت خود کرده اید. همین افزایش بازدید کمک زیادی به کسب‌وکار شما خواهد کرد چون بنوعی وبسایت شما تبدیل به یک مرجع خواهد شد.

مخاطبین سایت را شناسایی و علایق آنهارا بسنجید

محتوایی که برای سایت تولید میکنید باید همه نوع مخاطب را پوشش دهد. چه مبتدی و چه حرفه‌ای. بهتراست محتوا را به چند بخش تقسیم کنید و سعی کنید مخاطب محتوای خودرا بیابید. اگر متن خیلی ساده باشد کاربران حرفه‌ای را از دست میدهید و اگر بیش‌ازحد تخصصی باشد بخش عمده‌ای از کاربران مبتدی کلافه و خسته میشوند.بنابراین باید متنی را طوری بنویسید که هر دوگروه راضی شوند.

موضوعات پرمخاطب و پر بازدید را پیدا کرده و دلایل موفقیت آنهارا بیابید و از آن استفاده کنید تا موضوعات پرمخاطب بیشتری پیدا کنید و بازدید خودرا بالا ببرید.

 

مختصر و مفید بودن

سعی کنید پرحرفی نکنید و در کوتاهترین جملات ، منظور خودرا بیان کنید، متنهای طولانی از نظر روانشناسان تنها سه خط اولشان خوانده میشود پس اگر مجبور به توضیحات اضافه هستید با استفاده از عکس ها پاراگرافهای کوتاهتری ایجاد کنید که حوصله خواننده را سرنبرید. و در اخر حتما کل مطلب روی سایت بازبینی کنید.

مارا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید
Powered by