تفاوت طراحی سایت پویا و ایستا
ژانویه 14, 2017
مهمترین قسمتهای طراحی سایت
ژانویه 15, 2017

بهینه‌سازی برای موتور‌های جستجو

بازدیدها: 4

بهینه‌سازی برای موتور‌های جستجو

یکی از دلایل مهم برای طراحی سایت ، حضور در بازار اینرنتی و جذب مشتریان اینترنتی می‌باشد. بازار برزگی که گردش مالی نجومی دارد. برای جذب مشتریان در این بازار باید وبسایت شما بازدید کننده داشته باشد. یکی از مهمترین روشهای افزایش بازدید موتور‌های جستجو هستند. در طراحی سایت برای کسب رتبه بهتر هنگام جستجو و کسب مخاطبان بیشتر به صورت هدفمند ( کسب مخاطبانی که واقعا به دنبال خدمات ما هستند ) از موتورهای جستجو ، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو امری لازم و ضروریست .

 

بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو  اصطلاحا سئو نامیده میشود که مخفف  Search engine optimization است . افزایش بازدید و SEO یک شاخه جدا از طراحی وب سایت نیست و طراحان وب باید راههای بهینه سازی وب سایتها را برای موتورهای جستجو به خوبی بدانند و در طول طراحی سایت  وبرنامه نویسی یک وب سایت رعایت کنند. بوسیله بهینه سازی وب سایت ،موتورهای جستجو ،راحتتر ، سریعتر و دقیقتر وب سایت ما را بررسی می کنند و در نتیجه کاربران بیشتری را بسمت ما هدایت میکنند.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو که امروزه شاخه ای از فعالیتهای تحت وب است و به صورت آکادمیک در دانشگاه‌های معتبر دنیا آموزش داده می شود روشهای متفاوتی وجود دارد.گاهی عدم آگاهی و یا استفاده نا مناسب از این تکنیکها باعث نتایج معکوس می شود.به این معنا که موتورهای جستجو وب سایت شما را تحریم می کنند. بنابراین انتخاب روش صحیح و استاندارد بسیار مهم است.که به آن سئوی سفید یا سئوی اصولی میگوئیم.

نکته بسیار مهم انکه عمده بازدید کنندگان سایت شما به دلیل مطالب مفید یا طراحی مناسب  و یا خدمات خوب شما  به وب سایت شما می آیند و کیفیت این موارد باعث میشود کاربر زمان بیشتری در سایت شما وقت صرف کند .تمامی این آیتم هادر مورد یک وب سایت به صورت زنجیره ای به یکدیگر پیوسته اند و شاید ضعف یکی ازاین موارد  باعث کاهش بازدید از سایت شما شود.. اینکه تکنیکهای بهینه سازی به چه صورت و با چه ترتیبی انجام شود ، در نتیجه گیری و رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بسیار تایین کننده است.

موارد زیر جز مهمترین آیتمها میباشند :

  • استاندارد سازی کدهای HTML ، CSS و .. در وب سایت شما
  • ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت شما
  • بررسی رقبای شما
  • بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت شما
  • بهینه سازی متون وب سایت شما
  • ایجاد لینکهای مناسب و مرتبط با وب سایت شما برای افزایش PageRank و رتبه در موتورهای جستجو
  • تبلیغات هدفمند
مارا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید