تولید محتوای با کیفیت
ژانویه 18, 2017
طراحی فروشگاه اینترنتی
فوریه 6, 2017

بازدیدها: 2

بهینه‌سازی صفحات سایت

در طراحی سایت که مشتری را به اهداف خود برساند و یا نیاز او از طراحی سایت رابراورده کند باید استانداردهایی رعایت شود، یکی ازین موارد حجم صفحات سایت و زمان بارگذاری آن است. زمان بارگذاری صفحات وب از نکات مهم در طراحی وب سایت است

 

چراکه اگر حجم صفحات زیاد باشد زمان بیشتری برای بارگذاری کامل (Load Time) صرف می شود و امکان خروج کاربر از سایت ، قبل از بارگذاری کامل ، زیاد میشود. روشهای معمول و ساده‌ای برای کاهش حجم صفحات سایت وجود دارد که نتیجه قابل توجهی دارند. موارد زیر را دقت کنید :

  • کاهش حجم عکس‌ها و آیکون‌های سایت : بهترین روش برای کاهش حجم صفحات سایت، کاهش حجم تصاویر استفاده شده در سایت است زیرا حدود۸۰% از حجم صفحات  سایت مربوط به دانلود کردن تصاویر بکار رفته در صفحه است و محتوای متنی حجم چندانی ندارد. برای کاهش حجم تصاویر بهترین کار استفاده ازز گزینه Save for web در برنامه فتوشاپ است که بدون کاهش کیفیت،حجم عکس را کاهش میدهد.
  • استفاده از پس‌زمینه رنگی بجای عکس : استفاده از یک کد CSS برای رنگ پس زمینه بسیار مناسب‌تر از استفاده از عکس است. عکس پس زمینه معمولا ابعاد بزرگی دارد که به کندی لود میشود و حجم زیادی دارد اما یک کد ساده مانند ۳۷۸۱۳۷# رنگ سبز زیبایی به پس زمینه میدهد و حجم کلی آن ۷ بایت است که دربرابرر یک عکس ۲۰۰کیلو بایتی بسیار ناچیز است.
  • کاهش تعداد عکسها در صفحه :  عکسها هرقدر هم که بهینه شده باشند در بهترین حالت خود بازهم چندین برابر متن‌ها حجم دارند.بنابراین سعی کنید تعداد  مواردی که شامل عکس میشود در صفحات سایت خود کاهش دهید تا لود سریع تری داشته باشید.
  • استفاده از یک فایل جامع : درهر قسمت از طراحی سایت میتوان همه فایلهای مربوطه را به یک فایل جامع تبدیل کرد. مثلا اگر در سایت خود ۶ ایکون که شامل ۶ فایل کوچک هستند دارید بهتراست انهارا به یک‌فایل که شامل هر ۶آیکون هست تبدیل کنید (CSS Sprite) در این حالت تعداد فایلهای درخواستی کمتر شده و به طبعع مرورگر زمان کمتری منتظر دریافت فایلها خواهد بود . این مورد درباره فایلهای CSS و  JS نیز بخوبی قابل انجام هستند
  • روشهای تخصصی تر مانند CDN و  Cloud : در این روشها شما از سرورهای کمکی استفاده میکنید تا لودینگ سایت شما زمان مناسبی پیدا کند.هرکدام ازین روشهای شامل بحثهای تخصصی هستند مثلا CDN  باعث میشود جدا ازینکه سرور اصلی سایت شما در کدام کشور است، هردرخواستی برای سایت شما از نزدیکترین سرور CDN به موقعیت جغرافیایی شما پاسخ داده شود.
مارا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید