بهینه سازی سایت برای موبایل
ژانویه 11, 2017
انتخاب یک طراح سایت (بخش دوم)
ژانویه 11, 2017

بازدیدها: 5

انتخاب یک طراح سایت (بخش اول)

انتخاب یک طراح سایت یا یک شرکت طراحی سایت ،اولین و مهمترین بخش یک طراحی سایت است چرا که از آغاز کار طراحی باید با طراح خود در ارتباط باشید و هر لحظه برای ایجاد یک تغییر یا رفع عیوب احتمالی به وی مراجع کنید ، و این روند ادامه دارد تا روزی که نیت یک طراحی جدید کنید. بنابراین با دقت موارد زیر را در نظر بگیرید و سپس انتخاب کنید  :

 

۱- بدانید چه می‌خواهید و چه نمی‌خواهید:

قبل از اینکه برای طراحی وب‌سایت خود کسی را انتخاب کنید ، چندمورد از سایت‌های موردعلاقه ویا سایتهایی که بنظرتان زیبا و کارامد هستند تهیه کنید و دلایل خودرا برای انتخاب هر یک پیدا کنید. ممکن است سایتی را به خاطر زیبایی ظاهری و انتخاب مناسب رنگها یا چیدمان صحیح مطالب می‌پسندید که شاید دوست دارید سایت شما به این شکل باشد یا سایتی را به دلیل سهولت استفاده ،کاربری مناسب وامکانات خوبی که ارائه می‌کند دوست دارید. لیستی که از این سایتها اماده می‌کنید به طراحان کمک می‌کند تا سلیقه و نیازهای شمارا بهتر درک کند.

پاسخ این پرسش را برای خودتان اماده کنید : کاربران سایت من چه کسانی هستند؟ آیا امکانات خاصی باید برای آنها طراحی کنم؟ یا لازم است طراحی سایتم ظاهر خاصی داشته باشد؟ پاسخ این سوال به شما کمک می‌کند بهتر این مساله را درک کنید که ” سایت من نباید حتما باب دل خودم باشد” چرا که سلیقه کاربران سایت را نیز باید در نظر بگیرید.

۲- نمونه کارهای طراحی شده طراح را بررسی کنید:

مرور نمونه کارهای طراح و آخرین نمونه کارهای او روش مناسبی است برای فهم اینکه آیا این طراح وبسایت متناسب باسلیقه‌ی شما خواهد بود و کارشان با چیزی که شما از یک وبسایت در فکرتان دارید همخوانی دارد یا خیر ؟

بهتر است از طراح بخواهید نمونه کارهایی که متناسب با موضوع وبسایت شما هستند را پیش از بقیه طرح ها و در ابتدای لیست برای شما مهیا کند.شاید با همان دو طرح اول نظر شمارا جلب کرد. همچنین دقت کنید که مشتریان این طراح چه قشری از شرکتها هستند؟ آیا جز نامداران هستن؟ آیا شرکتهایی هستند که توجه شمارا جلب کند؟

۳- از نظرات مشتریان قبلی این طراح آگاه شوید:

اطلاع از اینکه مشتریان قبلی چند درصد از کار این طراح رضایت دارند شمارا در انتخاب یک طراح بیشتری کمک میکند .اگر در وب‌سایت طراح ، بخش نظرات مشتریان وجود دارد حتماً به آن رجوع کنید و مطمئن شوید که نظرات حقیقی باشند و از طرف خود مشتریان ثبت شده باشد.

این نظرات به شما کمک میکند دید بهتری از روش رفتاری طراح ، ارتباط با مشتری و مسئولیت پذیری وی داشته باشید. حداقل چند مورد از نظرات را مطالعه کنید و میزان صداقت نظر دهنده راهم بسنجید.

معمولا در طراحی سایت زمان‌بندی پروژه به ارتباط تنگانگ میان کارفرما و طراح بستگی دارد.هرچه اطلاعات مورد نیاز برای سایت را زودتر به طراح برسانید، سایت شما در کمترین زمان تکمیل میشود. این مساله گاهی بخاطر مسایل فنی از سوی طراح و یا ترافیک کاری کارفرما و تاخیر در ارائه مطالب ، گاهی به طور چشمگیری طولانی میشود. در میان نظرات ببنید ایا کسی از خوش قولی یا بد قولی طراح و رعایت زمان بندی انتقادی داشته یا خیر؟

مشتریان و نظرات آن‌ها می‌توانند شمارا از شرکت‌ها ( یا افرادی ) که درفروش بسیار خوب عمل می‌کنند اما پروژه‌ها را ضعیف تحویل می‌دهند و یا برعکس ، مطلع کنند و این موضوع به شما از این بابت که شرکت درستی را انتخاب کرده‌اید ، آرامش خاطر می‌دهد.

 

مارا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید