نکات مهم بروز رسانی برای سئو
فوریه 11, 2017
سیستم مدیریت محتوا
فوریه 25, 2017

بازدیدها: 12

استاندارد w3c در طراحی سایت

در طراحی سایت ،رعایت استانداردسازی کدهای html باعث می‌شودوب سایت شما در همه مرورگر‌ها بخوبی و درستی نمایش داده شود و در موتورهای جستجو بهتر مورد خزش و ایندکس قرار گیرد. ابزارهای زیادی وجود دارد که شمارا در بررسی کدهای صفحات سایت یاری میکند تا از استاندارد بودن آن مطمئن شوید.شما مجبور نیستید همه اصول W3C را رعایت کنید اما

اگر قصد دارید سایت شما در همه مرورگرها  به یک شکل واحد نمایش داده شود و در آینده با مرورگرهای جدیدتر به مشکل نخورد لازم است کد نویسی html سایت شما استانداردW3C را رعایت کند.این استانداردسازی باعث فهم بهتر موتورهای جستجو از سایت شما و در نتیجه ایندکس بهتر سایت شما می‌شود.

 

سازگاری با مرورگرهای وب

مرورگرها همگی بر اساس استاندارهای w3c  طراحی شده اند و با این کدها سازگاری کامل دارند.حتی در صورتی که از مرورگر قدیمی استفاده شود و یا شما از اخرین کدهای w3c  استفاده کنید، مرورگر وب سایت را با استاندارهای قدیمی‌تر بررسی می کند و حداکثر سازگاری را فراهم میکند. همه مشکلاتی که یک طراح سایت با “نمایش صحیح سایت” در مروگرهای مختلف دارد با کمک استاندارد wc3 مرتفع می‌شود.صفحات استاندارد در همه مرورگرها به یک شکل ظاهر می‌شوند

دسترسی کاربران شما

تعداد زیادی مرورگر وب وجود دارد که تشخیص اینکه مخاطبین سایت شما از کدام مروگر استفاده میکنند غیر ممکن است، در این حالت اگر سایت خود را با توجه به امکانات خاص یک مرورگر بخصوص طراحی کنید ، باعث ایجاد مشکل برای کاربران سایر مرورگرها خواهد شد چون در مرورگرهای دیگر نمی توانند سایت شما را به درستی مشاهده نمایند.
اعتبار‌سنج‌های html  کدهای سایت شما را بررسی می نمایند و مواردی که در تمامی مرورگرها مشترک نیستند را به عنوان عدم سازگاری بشما هشدار می دهند. استاندارد بودن یک گزینه به آن معنا نیست که کلیه مرورگرها از آن پشتیبانی می نمایند وبرعکس ،موردی را که تمامی مرورگرها پشتیبانی می نمایند به این معنا نیست که آن مورد استاندارد است. به عنوان مثال html5 توسط مرورگرهای Safari, Opera, Chrome, و Firefox پشتیبانی می شود ولی هنوز استاندارد نیست.

کم شدن خطای برنامه نویسی

استاندارد سازی کدها باعث کم‌شدن میزان خطاها و تضمین عملکرد وبسایت در شرایط مختلف است.یکی از نکات مثبت  استفاده از استانداردها اینست که در استانداردسازی های جدید، تمامی استانداردهای پیشین پشتیبانی و بخوبی اعمال میگردد، یعنی سایت شما در آینده با همین کدهای فعلی، بخوبی توسط مرورگرها نمایش داده میشود

جستجوی بهتر گوگل

در صورتی که از استاندارد w3c  استفاده کرده باشید مطمئن باشید که موتور جستجوی گوگل سایت شما را به درستی جستجو و ایندکس می کند. یکی از فواید استفاده از استانداردسازی، استفاده از کدهای توصیفی برای موتورهای جستجو است که باعث فهم بهتر رباتها از سایت شما می‌شود. برای مثال ۴Stars برای رباتها یک متن تنها بحساب می‌آید اما در کد استاندارد از <span itemprop=”ratingValue”> 4 starts </span> بعنوان توصیفی برای عبارت ۴ستاره برای درک بهتر رباتها اضافه شده است.

بهترین ابزار بررسی و استاندارد سازی صفحه http://validator.w3.org است که با ورود به این سایت و درج آدرس صفحه مورد نظر می توانید خطاهای صفحه مورد نظر را مشاهده نمایید.

مارا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید
Powered by